W jaki sposób zaaranżować kredens kuchenny?
Dawniej kredens był stałym elementem zdecydowanej większości polskich kuchni. Ten duży mebel był zarówno użytkowy, jak i estetyczny. Nasi dziadkowie chowali talerze i drobne przedmioty do szuflad i kredensów, a najwspanialsze porcelany, kubki, talerze, ręcznie robione przetwory, a czasem nawet rodzinne portrety dumnie eksponowano za szybą na regałach. Przez pewien czas współczesne kuchnie wyparły kredens, ale w ostatnich latach wraca do łask.
Kredens kuchenny – na jaki styl najlepiej postawić?
W sklepach z wyposażeniem wnętrz możesz dostać tego rodzaju meble w nowoczesnym wyglądzie, który wygląda na starodawny. Wiele osób decyduje się na odrestaurowanie starej szafki dziadków, która od dawna kurzyła się na poddaszu. Co powinieneś wiedzieć o kredensie?
Jak możemy dowiedzieć się z wypowiedzi najlepszych projektantów na stronie https://lofthouse.pl/, kredens uzupełnia wiele różnych stylów, w tym angielski, prowansalski, rustykalny, antyczny szyk i skandynawski. Styl angielski łączy w sobie dziedzictwo i nowoczesność, sprawiając wrażenie całkiem wygodnego.
Sztućce i przybory potrzebne do przykrycia blatu często znajdują się w szafkach do zabudowy. Szuflady są powszechnie używane do przechowywania sztućców, natomiast witryna idealnie nadaje się do wyeksponowania najpiękniejszych porcelanowych lub artystycznych filiżanek.
Do jakiego stylu najlepiej pasuje kuchenny kredens?
Mimo że kredens najczęściej widuje się w kuchni, coraz popularniejsze staje się instalowanie go w salonie, gdzie szklane witryny idealnie nadają się na książki lub gry planszowe. Zaletą takiej metody jest nie tylko modny i funkcjonalny mebel do salonu, ale także fakt, że literatura nie gromadzi się na otwartych półkach.
Każdy mebel w tym projekcie będzie uroczą ozdobą jadalni lub kuchni, a także przydatnym rozwiązaniem do przechowywania naczyń i sztućców, w zależności od układu i wielkości. Ważne jest, aby wybrać kredens, który nie jest zbyt duży i zajmuje zbyt dużo miejsca.